Reklam Alanı
Reklam Alanı

Ege Denge

Reklam Alanı

YILMAZ KARACA GEBZE’DE 10 OCAK PROGRAMINA KATILDI

Reklam Alanı
YILMAZ KARACA GEBZE’DE 10 OCAK PROGRAMINA KATILDI
13 Ocak 2023 - 9:34
Reklam Alanı

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Gebze Gazeteciler Cemiyeti’nin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlediği programa katıldı.

Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun ve Gebze Gazeteciler Cemiyeti başkanı Ahmet Oğuz’un da katıldığı programda konuşan Genel Başkan Yılmaz Karaca, eskiden büyük coşkuyla kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün artık buruk bir şekilde yaşandığını belirterek, bu günün artık Dayanışma günü olduğunu söyledi. Anadolu basının zor günler geçirdiğini kaydeden Genel Başkan Yılmaz Karaca, yeni çıkarılan basın yasası sonrası hazırlanan internet gazetelerine yönelik taslağı ise eleştirdi. Yeni yasanın internet sitelerine resmi ilan imkanı sağlandığını ancak 24 ay bekleme süresinin uzun, 8 personel istihdamının ise çok fazla olduğunu belirtti. Taslağın bu haliyle Anadolu’daki internet haber sitelerine katkı sağlamayacağını ifade eden Karaca, bir an evvel bu hataların düzeltilmesini istedi.

TGF Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun ve Gebze Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Oğuz da günün anlamına yönelik konuşmalarının ardından gazeteciler müzik eşliğinde eğlendiler. Programın sonunda ise cemiyet üyelerine çeşitli hediyeler takdim edildi ve hatıra fotoğrafı çektirildi.

Gebze Şişecam Sosyal Tesisleri’ndeki programa Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerinden gazete, televizyon, radyo ve internet gazetesi çalışanları katıldı.

Reklam Alanı
Reklam Alanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.