Reklam Alanı
Reklam Alanı

Ege Denge

Reklam Alanı

Palabıyık “Birlik ve beraberliğimiz daim olsun”

Reklam Alanı
Palabıyık “Birlik ve beraberliğimiz daim olsun”
07 Ekim 2022 - 6:32
Reklam Alanı

AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet PALABIYIK, Mevlid Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Palabıyık; Âlemlere rahmet olarak gönderilen yol göstericimiz, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümünü idrak ediyoruz. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V) dünyaya teşrif ettiği gece olarak kutladığımız Mevlid Kandili, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularımızın daha da pekişmesine vesile olacak en değerli gecelerdendir. Bizler bu anlamlı gecede, bolca dua etmeli, tövbe etmeli ve varsa kötü alışkanlıklarımızdan bu gece ve Peygamberimiz Hz. Muhammed’in vesilesi ile bunlardan uzak durmalıyız. Bu gecede kardeşlik bağlarımızı güçlendirmeli birlik ve beraberlik içinde yaşamalıyız dedi ve şöyle devam etti.

Hz. Peygamberimiz (s.a.v) bütün insanlık için bir yol gösterici, ilahi bir nur, sönmeyen bir kandildir. Onun doğumu, insanlık tarihinin en önemli hadiselerinden biridir. Çünkü, Yüce Allah onu bütün âlemlere rahmet olarak göndermiştir. Yeryüzünde güzel ahlakın, adalet ve faziletin timsali olmuş, barışın huzurun, hayır ve esenliğin yeryüzünde tesis edilmesini sağlamıştır. Onun öğütlerini en güzel şekilde anlamak ve hayatımıza uygulamak, sünnetlerini yaşamak mutluluğun en güzel yoludur.

Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’nin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini Yüce ALLAH’tan niyaz eder, bütün İslam âleminin ve hemşehrilerimin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyorum. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun dedi.

Reklam Alanı
Reklam Alanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.