Reklam Alanı
Reklam Alanı

Ege Denge

Reklam Alanı

İLKELERDEN ÖDÜN VERİLİRMİ?

Reklam Alanı
İLKELERDEN ÖDÜN VERİLİRMİ?
Bahadır Hoşgül( alaettinyakin@hotmail.co )
08 Haziran 2023 - 10:13
Reklam Alanı

Sevgili okurlar,

İkinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimi de yapıldı halkımız değişim istiyordu ama olmadı her iki kişiden biri değişimden yana seçimini yaptı diğerleri de iktidardan yana tercihini kullanarak iktidara bir şans daha verdi.

Bu seçimde de kirli dil, kara kampanya, ötekileştirme, hakkı kutuplaştırma, terörle suçlama gibi siyasete yakışmayan bir dil kullanıldı. Asıl mesele muhalefet partileri ne yaptı halkı ikna edemediler mi yaptıkları kampanya inandırıcı olamadı mı emekliye işçiye memura verdikleri sözler inandırıcı olamadı mı gibi sorular akla gelebilir verilen bu sözler inandırıcı olsa da halkı diğer konularda ikna edemediler

Millet ittifakı 1,5 yıl programlar yaparak mutabakatlar imzalayarak mevcut sistemi değiştireceklerine dair halka devamlı umut vermeye çalıştılar sandıkları koruyacağız adil bir seçim olacak diyerek vaatlerde bulundular ama halkın asıl isteklerine cevap veremediler veya vermek istemediler burada en büyük görevi CHP yapmalıydı.

CHP ne yaptı Laiklikten, Cumhuriyetten, Atatürk milliyetçiliğinden, Demokrasiden ve partinin ilkelerinden ödün vererek geçmiş yıllarda

yapılan hataların hepsini sanki CHP yapmış gibi helalleşmek istendi. Oysa bu ülkeyi seksen yıldır sağ hükümetler yönetti bunlar niye helalleşmek istemiyorlar yapılan seçimlerde ittifak partiler ne kadar candan çalıştılar kendi tabanlarına gerçekten oy verdirebildiler mi CHP seçmeni bunlara inanmadı küserek sandığa gitmedi sonuç sandıkta değişim olmadı. Seçmen nasıl küsmesin sen taviz vererek

%1 oyu olmayan partilere milletvekilleri verdin ve bu vekillerin çoğunluğu Cumhuriyet ilkelerine karşı oldukları bilinmektedir.

Ana muhalefet halka inemiyor sorunları çözemiyor çünkü örgütleme yok denecek kadar az büyük şehirlerde örgütlenme yeterli olsa da diğer şehirlerde yetersiz kalıyor. Örgütlenme köylerden başlayarak kasabada ilçede ve illerde en üst düzeyde yapılmalıdır.

Bu örgütler sadece seçimden seçime çalışma yapmamalı on iki ayın her gününde halkın sorunları ile ilgilenmeliler halkın sorunlarını ve haklarını korumaları gerekir. Ana muhalefet kuruluş ayarlarına dönmeli Laiklikten, Demokrasiden ve ilkelerinde hiçbir zaman ödün vermemelidir.

Sonunda Halkımız kararını verdi mevcut hükümete devam dedi halkın iradesine saygı duymalıyız. Ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun umarız bundan sonra halkımız ötekileştirilmez kutuplandırılmaz hep birlikte ülkemizin kalkınması, halkımızı refahı ve geleceği için her kes elinde geleni yapmalıdır.

Her şey gönlünüzce olsun sağlıkla ve sevgi ile kalın

Reklam Alanı
Reklam Alanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.