Reklam Alanı
Reklam Alanı

Ege Denge

Reklam Alanı

AZERBAYCAN HALKINA MÜRACAAT

Reklam Alanı
AZERBAYCAN HALKINA MÜRACAAT
Mehmet Giyas AZERİTÜRK( mehmet@art48.com.tr )
03 Mayıs 2023 - 13:54
Reklam Alanı

Değerli Azerbaycan Halkı,
Bildiğiniz gibi 100 yıllık Cumhuriyet,75 yıllık Demokrasi olan Türkiye tarihi bir seçime gidiyor. Demokratik bir yarış var ve rekabet üst seviyede devam ediyor.
Şimdi bir kısım “AZERBAYCAN MİLLETVEKİLLERİ” Türkiye’nin muhtelif şehirlerinde kapı kapı dolaşarak Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a ve CUMHUR İTTİFAKINA oy istiyor. Bu, en hafif tabirle egemen bir ülkenin iç işlerine karışmaktır.
Erdoğan seçilirse Azerbaycan vatandaşlarına “mavi kart verecek” kadar vaadlerde bulunuyorlar. Şimdi soruyorum: seçilmeden versin, hemen versin. Karşı çıkan mı var? Aynı Milletvekillerine bir başka şey daha soruyorum: sayısı 3 milyonu aşan ve 100 yılı aşkındır Türkiye’de yaşayan Azerbaycan asıllı biz Türklere niye Azerbaycan Devletinden Mavi Kart talep etmiyorsunuz. Ata yurdunda 3 gün fazla kaldık diye ödediğimiz Migrasya ceremelerini biliyor musunuz?
Bizler bugüne kadar Azerbaycan seçimlerine hiç müdahil olmadık. Taraf tutmadık. Azerbaycan Halkı kimi seçerse ona saygı duyacağız dedik.
Ey Milletvekilleri yaptığınız doğru değil !!! yarın olası bir iktidar değişiminde bu yaptıklarınız size fayda sağlamaz. Siz asli görevlerinizi yapın. Azerbaycan’ın emeklileri, köylüleri,kendlileri , kasıbları , uşaxları sizden hizmet bekliyor. Sizin işiniz Antalya’da İzmir’de Türkiye iktidarının propagandasını yapmak değil, Ağdaş’da Qabelede , Şeki’de Şirvan’da vatandaşlarınızı dinlemektir.
Türkiye’de yaşayan Azerbaycan Türkleri olarak yaptığınız bu davranışın bizleri rahatsız ettiğini bilin.
Sizi sağduyuya davet ediyoruz.
Ve keyfiyyeti AZERBAYCAN HALKININ VİCANINA HAVALE EDİYORUZ.
Azerbaycan-Türkiye ilişkileri şahıslardan uzak devletten devlete-halktan halkadır. Kardeş olan milletimizdir. İktidarlar gelip geçicidir, esas olan birliğimizdir.

Reklam Alanı
Reklam Alanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.