Reklam Alanı
Reklam Alanı

Ege Denge

Reklam Alanı

Reklam Alanı
21 Mart 2023 - 11:52
Reklam Alanı

Alihan kalfa Ak Parti Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı

Alihan Kalfa 14 Mayıs da yapılacak olan 28. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi milletvekilliği seçimlerinde Adalet ve kalkınma partisinden Manisa’dan Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
Alihan Kalfa Kimdir?
2003 Kula doğumluyum. İlkokulu Kula’da, ortaokulu Salihli’de, liseyi İzmir’de tamamladım. Halen TOBB ETÜ’de Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde 3. Sınıf öğrencisiyim.
Spora, sanata, futbola, edebiyata, tarihe ve siyasete ilgim var. Küçüklüğümden itibaren sporla münhasıran futbolla içli dışlı olarak büyüdüm. Koyu bir Beşiktaş taraftarıyım.
Beşiktaş, Karşıyaka ve Altınordu gibi kulüplerin futbol okullarında futbol oynadım.
11. sınıf öğrencisiyken MILSET’in düzenlemiş olduğu ESI 2019’da “Lise öğrencilerinin sinir seviyesi ve davranışları arasındaki ilişki” adlı projemle ülkemizi Abu Dabi’de temsil ettim.
2021 yılında Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı’nın düzenlediği “Avrupa’nın Geleceği ve Gençler Toplantılarına katıldım.
Üniversite 1. sınıf öğrencisi iken okulumun düzenlemiş olduğu kompozisyon yarışmasını “Effectc of the Treathy of Paris 1856″ adlı kompozisyonumla kazanarak okulumu 2022’deki Antalya Diploması Forumu’nda temsil ettim.
2022 yılında dünyadaki ilk iklim zirvesi olan Eko-İklim ‘de “İklim Elçisi” oldum.
Covid-19 virüsü sebebiyle evlere kapandığımız dönemde edebiyata olan ilgim perçinlendi. Salgın döneminde yazmış olduğum şiirlerimi Kayıp Pusula adlı şiir kitabımda derledim. Üniversite yaşantımın ilk dönemlerinde yazdığım şiirlerimi ise Kederden Kadere adlı ikinci şiir kitabımda derledim. İkinci şiir kitabım olan Kederden Kadere’yi bir grup toplantımız sonrası Sayın Cumhurbaşkanımıza takdim ettim.
Üniversitemizde arkadaşlarımla birlikte Ombudsmanlık Topluluğu kurduk, kurucu başkan oldum. Üniversitemizde hak arama kültürünü geliştirme ve bilinçlenme amaçlı ziyaretler ve faaliyetler düzenledik. 2022 yılının ekim ayında kurmuş olduğumuz topluluğumuzla Anayasa Mahkemesi, Uyuşmazlık Mahkemesi, Kamu Denetçiliği Kurumu gibi önemli kurumlara ziyaretlerde bulunduk.
B2+ düzeyinde İngilizce biliyorum.
HEDEFİM: yarınların umudu olmak ve insanlığa, vatanıma, milletime yakışır bir gelecek inşa etmek.
Bunu da İstiklal şairimizin deyişiyle “Çalışmak!.. Başka yol yok. Hem nasıl? Canlarla başlarla çalışmak.” anlayışıyla başaracağıma inanıyorum.

Reklam Alanı
Reklam Alanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.