Reklam Alanı
Reklam Alanı

Ege Denge

Reklam Alanı

23 Nisan Kula’da Büyük Coşku İle Kutlandı

Reklam Alanı
23 Nisan Kula’da Büyük Coşku İle Kutlandı
23 Nisan 2022 - 10:57
Reklam Alanı

Kula’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. Yıldönümü kutlama programı Kula Yunus Emre ve Şehit Ömer Halis Demir Kent Meydanı’nda düzenlenen törenle, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin Atatürk anıtına sunulması, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

 

Çelen sunma töreninin ardından program Kula Kent Meydanında devam etti. Kent meydanındaki programda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından öğrencilerin hazırlamış olduğu gösteriler, şiirlerin okunması, halk oyunları ve diğer gösteriler ile devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kula Kaymakamı Kemal Duru yaptı. Öğrencilerin hazırladığı gösteriler ve halk oyunları sonrasın da şiir ve kompozisyon yarışmalarında derece yapan öğrencilere ödülleri verildi. Ödül töreninin ardından program son buldu.

 

Kutlama programına, Kula Kaymakam Kemal Duru, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, İlçe Jandarma Komutanı Nurettin Yarımçam, İlçe Emniyet Müdürü Burhan Demirkıran, İlçe Milli Eğitim Müdürü Zakir Okulmuş, siyasi partilerin ilçe Başkanları, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, gaziler, öğrenciler, öğretmenler ve görevliler katıldı.

 

Reklam Alanı
Reklam Alanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.