Reklam Alanı
Reklam Alanı

Ege Denge

Reklam Alanı

Vali Karadeniz’den Kula’ya Ziyaret

Reklam Alanı
Vali Karadeniz’den Kula’ya Ziyaret
02 Kasım 2022 - 14:49
Reklam Alanı

Kula İlçesini ziyaret eden Vali Yaşar Karadeniz, Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısına katıldı, ilçede evam eden sokak sağlıklaştırma çalışmalarını ziyaret etti.

Kula İlçesini ziyaret eden Vali Yaşar Karadeniz, ilk olarak Beyler Evi’nde düzenlenen Kula Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısına katıldı.  Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında yapılan toplantıya Kula Kaymakamı Birkan Tatlısöz, Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ve müteşebbis heyet üyeleri katıldı.

Kula Deri İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi’ne ait yol,  içmesuyu, kanalizasyon, yağmursuyu, YG-AG elektrik şebekesi ve telekom altyapı şebekesini barındıran altyapı yapım  ihalesi’nin 24 Kasım 2022 tarihinde yapılmasına ilişkin Resmi Gazete ilanının değerlendirildiği toplantıda diğer gündem maddeleri de görüşülerek karara bağlandı.

Vali Karadeniz, Sokak Sağlıklaştırma Çalışmalarını İnceledi

Kula Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısına katılan Vali Yaşar Karadeniz, toplantı sonrası Kaymakam Bikran Tatlısöz, Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ile birlikte Manisa Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) ile birlikte sürdürdüğümüz sokak cephe sağlıklaştırma çalışmaları kapsamında Mustafa Şapçı Sokak ile Zafer Sokak’ta bulunan tescilli tarihi yapılarımızın dış cephelerinin aslına uygun olarak restore işleri ve tarihi Zafer Okulu restorasyonu uygulamalarını yerinde inceleyerek  uygulama yapılan projelere ilişkin teknik personellerden bilgi verdi.

Vali Karadeniz, Dr. Aristi El Sanatları Atölyesini Ziyaret Etti

Vali Yaşar Karadeniz, Kula ziyaretinde Kula Kaymakamı Birkan Tatlısöz ve Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ile birlikte Kula Belediyesi Dr. Aristi El Sanatları Atölyesi’ni de ziyaret etti.

Dr. Aristi El Sanatları Atölyesi’nde görevli El Sanatları Eğitmeni Sultan Gençtürk ve atölye görevlileri tarafından karşılanan Vali Yaşar Karadeniz, burada dokuma faaliyetleri ve çocuklara yönelik sanatsal eğitim projelerine ilişkin çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Reklam Alanı
Reklam Alanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.