Reklam Alanı
Reklam Alanı

Ege Denge

Reklam Alanı

Şehit Yakınları ve Gazilerden Tuğgeneral Zafer Tombul’a ziyaret

Reklam Alanı
Şehit Yakınları ve Gazilerden Tuğgeneral Zafer Tombul’a ziyaret
08 Ekim 2022 - 10:26
Reklam Alanı

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Ümit Taydaş, şehit yakınları ve gaziler ile beraber Manisa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Zafer Tombul’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şube Başkanı Gazi Ümit Taydaş; ‘Kıymetli Komutanım, şehrimize hoş geldiniz diyerek sözlerime başlamak istiyorum. Ülkemizin en önemli kurumların başında Jandarmamız gelmektedir. Bizim evimiz, şehit yakını ve gazilerimizin güvenli limanı… Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği 1915 yılında kurulmuş, 1983 yılında 2847 sayılı kanun ile bu ismi almış, kamu yararına çalışan, ülke genelinde 52 Şube ve 41 temsilciliği bulunan, tamamı şehit ailesi ve gazilerden oluşan, 22.000 üyeye hizmet veren bir dernektir. Derneğimiz her zaman şehitlik ve gazilik makamının toplumun çimentosu olduğu düsturu ile şehitlerimizin ve gazilerimizin hatıralarını yaşatmak, şehit yakınları ve gaziler olarak ülkemize, milletimize en iyi şekilde hizmetlerimizi sürdürme gayesinde olan bir dernektir. Manisa şubesi olarak 150’ye yakın üyemiz mevcuttur. Jandarmamız ve kamu kurumlarımızla şehit yakını ve gazilerimizin sorunlarının çözümünde koordineli bir şekilde çözmekteyiz’ dedi.

Manisa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Zafer Tombul ; ‘Hepiniz hoş geldiniz. Çalıştığım tüm illerde şehit yakını ve gazilerimiz ile hep yakın ve iletişim içinde olduk. Biz sizlerle ile bir ailenin fertleriyiz. Dertlerimiz, sıkıntılarımız, mutluluklarımız birdir. Her zaman bu kapı sonuna kadar şehit yakını ve gazilerimize açıktır. Bu gün buraya gelmeniz, sizle bir araya gelmek beni çok mutlu etti. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim’ diye konuştu.

Reklam Alanı
Reklam Alanı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.