Advert

“MANİSA MİLLETVEKİLLERİ, DON FELAKETİNİ MECLİSE TAŞIMALI”

“MANİSA MİLLETVEKİLLERİ, DON FELAKETİNİ MECLİSE TAŞIMALI”

GELECEK PARİTİLİ İL BAŞKANI KESKİN ÇAĞRIDA BULUNDU: “MANİSA MİLLETVEKİLLERİ, DON FELAKETİNİ MECLİSE TAŞIMALI” 

 

 

Manisa’da meydana gelen zirai don ile ilgili açıklama yapan Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Mustafa Keskin, “Çiftçinin uğradığı zarar bir şekilde karşılanmalı. Manisa milletvekilleri, don felaketini Meclise taşımalı” dedi. 

 

 

Soğuk havanın etkisinde kalan Manisa’da üzümler başta olmak üzere meyve ağaçlarını soğuk (don) vurdu. Binlerce dekar alanda etkili olduğunu belirten ve don olayı sonrasın da birçok çiftçinin mağdur duruma düştüğünü dile getiren Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Mustafa Keskin, konuyla ilgili bir basın açıklaması yayınlayadı ve çiftçiler için milletvekillerine seslendi.


 


 

 “EKİP, ÜRETMEK İÇİN DESTEĞE VE TEŞVİKLERE İHTİYACI VAR”


 

Çiftçinin içinde bulunduğu durumun kötülüğüne dikkat çeken İl Başkanı Keskin, “Dünya tarihi üzerinden tarımın ilk kez yapıldığı bölge olarak kabul edilen Anadolu topraklarında bugün çiftçimiz geçinemiyor. Traktörünü, tarlasını, araç-gerecini banka kredilerine vermek zorunda kalıyor. Ekip üretmek için desteğe ve teşviklere ihtiyacı var. Zaten genç çiftçimiz yok, bir de yetiştiren çiftçimizi kaybediyoruz. Bugün Manisa’da bir bankaya borcu olmayan, ürettiğinin karşılığını tam anlamıyla alabilen çiftçiyi parmakla saymamız belki de mümkündür. Böyle bir ortamda Manisalı çiftçilerimiz daha zor günlerden geçiyor” dedi. 


 


 

 “GEREKİRSE ARAŞTIRMA ÖNERGESİ VERİLEBİLİR” 


 

İklim değişikliğinin de üzerinde duran Başkan Keskin, “Yaşanan don faciası sonrasında mahsulünden de oldu. Ülkemizin ekonomisinde en büyük etkiye sahip olan kesim olarak, çiftçinin uğradığı zarar bir şekilde karşılanmalı. Bu noktada şehrimizin Ankara’daki temsilcilerine büyük bir görev düşüyor. Manisa milletvekilleri, don felaketini Meclise taşımalı. İşe yarayacak bir çözüm için gerekirse araştırma önergesi verilebilir. İklim değişikliğinden meydana gelen olumsuz durumların tekrar yaşanabileceği göz önüne alınarak, Manisa’da çiftçilik üzerine derinlemesine bir araştırma yapılabilir. Dolayısıyla konunun sadece şu an için çiftçiyi kurtarmaktan öte, gelecek dönemde yaşayabileceği sorunlar da düşünülerek irdelenmesi gerekmektedir. Lütfen çiftçimize sırtımızı dönmeyelim. Ülkemizin üretime, kalkınmaya; vatandaşımızın da ucuz gıdaya ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.


 


 

Haber - Hasret Dilek Delier 

 

“MANİSA MİLLETVEKİLLERİ DON FELAKETİNİ MECLİSE TAŞIMALI”
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Salihli OSB Müteşebbis Heyet Toplantısı, Vali Karadeniz Başkanlığında Gerçekleştirildi
Salihli OSB Müteşebbis Heyet Toplantısı, Vali Karadeniz Başkanlığında Gerçekleştirildi
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi