Bu içerik 217 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı tarafından ''Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın'' sloganı ile 2019 yılı ''Yaya Öncelikli Trafik''  sloganı ile başlatılan projeyle ilgili tüm ilçelerde eş zamanlı olarak uygulama yapıldı.

 

Bu doğrulta da eş zamanlı olmak üzere   2 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 13.30'da Kula daki kavşaklarda yapıldı. Uygulamaya Kula Kaymakamı Kemal Duru, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Gürsel Aydın,  İlçe Emniyet Müdür  Vekili Komiser Yardımcısı Mustafa Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Kula Kaymakamı Kemal Duru yaptığı açıklamada “Bütün Türkiye de eş zamanlı Bakan yardımcılarımızla, Valilerimizde, Kaymakamlarımızla, il Emniyet, İlçe Emniyet ,  İl Jandarma, İlçe Jandarma ekiplerimizle, Milli eğitim camiamız ve kıymetli öğrencilerimizle yaya önceliğini vurgu yapmak için buradayız tüm öğrencilerimizde yaya güvenliğinin bekçisiyiz diyoruz ve şoför arkadaşlarımıza şunu hatırlatıyoruz bütün yaya geçitlerinde işaret olsun olmasın durup yol vermek mecburiyetindeyiz bu sadece kanuni hatırlatmayla kalmıyorum bu bizin aynı zamanda insanlık görevimizdir. Bu uygulamalarla yaya geçitlerindeki kazaları sıfıra indirmeyi hedefliyoruz inşallah sonuç vereceğine ben inanıyorum yeni neslimizi bu bilinçle yetiştirmeye çalışıyoruz şoför arkadaşlarımızda sağ olsun duyarlılıklarını gösterdiler onlara bilgilendirmek için broşür dağıttık bilgi de verdik ve onlarda bundan sonraki yolculuklarında daha dikkatli olacaklarını bize söylediler bunun için buradayız bütün katılan arkadaşlara ve kıymetli öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SALİHLİ’DE KIRSAL TURİZM İÇİN ZEMİN OLUŞTURMA ÇABALARI
SALİHLİ’DE KIRSAL TURİZM İÇİN ZEMİN OLUŞTURMA ÇABALARI
MİSS ANGEL OF TURKEY 2020 HEYECANI BAŞLADI!
MİSS ANGEL OF TURKEY 2020 HEYECANI BAŞLADI!